Pliki Cookies

Według opisu na wikipedii: Mały fragment tekstu, który serwis internetowy wysyła do przeglądarki i który przeglądarka wysyła z powrotem przy następnych wejściach na witrynę. Używane jest głównie do utrzymywania sesji np. poprzez wygenerowanie i odesłanie tymczasowego identyfikatora po logowaniu. Może być jednak wykorzystywane szerzej poprzez zapamiętanie dowolnych danych, które można zakodować jako ciąg znaków. Dzięki temu użytkownik nie musi wpisywać tych samych informacji za każdym razem, gdy powróci na tę stronę lub przejdzie z jednej strony na inną.

Na naszej stronie pliki cookies przechowywane są jedynie w celu przyspieszenia działania witryny i zmniejszenia czasu oczekiwania na ponowne ładowanie strony. Pliki cookies nie są wykorzystywane w sposób dodatkowy, nie są przetwarzane przez firmy zewnętrzne, ani przez nas w celach analitycznych. Pliki zapisywane są automatycznie, co wymuszone jest w wersji oprogramowania joomla z którego korzystamy.

Istnieje możliwość wyłączenia plików cookies w poszczególnych przeglądarkach, do czego opis znajduje się poniżej.

Zarządzanie plikami cookies w poszczególnych przeglądarkach:

 

Mozilla Firefox

W menu "Narzędzia" -> "Opcje" -> zakładka "Prywatność"

  • Nie chcę być śledzony
  • Usuń pliki cookies

 

Microsoft Internet Explorer

W menu "Narzędzia" ->  "Opcje internetowe" -> zakładka "Prywatność"

  • Suwakiem ustaw poziom prywatności
  • Przyciskiem „Witryny” zarządzaj poszczególnymi serwisami internetowymi

 

Google Chrome

W menu ukrytym pod trzema poziomymi kreseczkami w prawym górnym rogu przeglądarki: "Narzędzia" -> "Wyczyść dane przeglądania...".

Dodatkowo: Oprócz możliwości czyszczenia plików cookie, kliknij w link "Więcej informacji", który daje możliwość szczegółowego opisu funkcji prywatności przeglądarki.

 

Opera

Przyciskiem "Opera" w lewym górnym rogu otwórz menu -> "Ustawienia" -> "Wyczyść historię przeglądania...".

Dodatkowo: Przyciskiem „Zarządzaj ciasteczkami…” można zmienić zaawansowane ustawienia dla poszczególnych witryn.

 

Apple Safari

Menu "Safari" -> "Preferencje" -> zakładka "Prywatność".

 

W telefonach komórkowych, tabletach i innych urządzeniach mobilnych

Ze względu na różnorodność ustawień dla każdego typu urządzenia i wersji oprogramowania, zachęcamy do sprawdzenia ustawień na stronie producenta urządzenia/oprogramowania.